ACO Qmax

ACO Qmax

Ana metin: ACO Qmax yüksek hidrolik kapasite sağlamak için tasarlanmış özel bir drenaj elemanıdır. Çok büyük alanlar içeren uygulamalarda yüksek kapasiteli drenaj sistemi talebini karşılamak için en uygun çözümdür. Özgün tasarımı ve ekonomik kuruluma olanak vermesiyle etkili bir çözüm sağlar. Orta yoğunluklu polietilenden (MPDE) imal edilmiştir. Sistemin sağladığı en önemli avantaj hafif ve son derece sağlam yapıda olmasıdır. Ekonomik drenaj çözümü sağlamak amacıyla kanallar birlikte ya da bağımsız olarak kullanılabilir.

ACO QMax sistemi, aralarında 2006 yılında Birleşik Krallık’ ta aldığı Kraliçe İnovasyon Ödülü de dahil olmak üzere bir çok ödül almıştır.


ACO Qmax yüksek yükler altında çalışma yeteneğine sahiptir ve kullanıldığı mekânlarda çok yüksek akış oranı sağlar. Otoparklar, dağıtım merkezleri, karayolları ve havaalanı gibi büyük alan uygulamalarında kullanılan verimsiz geleneksel drenaj sistemlerine alternatif olarak Qmax yer altındaki boru tesisat işlerini azaltarak hidrolik basınca karşı gerekli drenaj kapasitesi sağlar.


Her boyut için CE işaretli ve BS EN 1433:2002 sertifikalı F900’ e kadar yük sınıfını destekleyen ACO Qmax benzersiz patentli tasarımıyla kurulum maliyetlerini en aza indirir. Konektörleri ve bitiş kapakları dahil tam bir aksesuar yelpazesiyle basit ve kullanışlı saha uygulamalarıyla eksiksiz bir ürün ailesi sunar.