Işık Bacası

Işık Bacası

ACO ışık bacası sistemi, havalandırma ve ışık problemleri nedeniyle tam olarak kullanılamayan bodrum katları için mükemmel bir paket çözümüdür.

Binaların zemin altı katlarında doğal ışık ve havalandırma sağlamak için kullanılan ışık bacası sistemleri, cam elyaf ile güçlendirilmiş polypropylen (PP-GF) malzemeden üretilmiştir. Suya karşı yüzde yüz mukavim olan malzeme aynı zamanda hafif ve geri dönüşümlüdür. Sistem, zemin yüzeyinden oldukça aşağıdaki pencerelerde de uzatma parçaları sayesinde kullanılabilmektedir. En alttaki su çıkış deliğinden yağmur suları drene edilebilmektedir.


Bina yapımında kullanılan betondan klasik kuranglez yapımında karşılaşılan işçilik, maliyet, sızıntı, bakım gibi sorunları en aza indiren yeni ışık bacası sistemleri kolay montajı, ucuzluğu ve dayanıklılığı ile ön plana çıkmaktadır. En alttaki su çıkış deliğinden yağmur suyu drene edilebilmektedir.


Çok çeşitli ölçülerde sunulabilen ACO ışık bacası, hırsızlığa karşı kilit sistemi ve yangın anında kaçış olarak kullanılabilmesi gibi özellikleri ışık bacası sistemini daha da cazip hale getirmektedir.


Işık Bacası Ürünleri